środa, 1 lutego 2012

20 stycznia 2012 - Sesja plenarna

Sesja rozpoczęła się od wystąpienia dr Pawła Fortuny (KUL, Akademia Koźmińskiego w Warszawie), który  uświadomił jakie istnieją zagrożenia związane z niekontrolowanym rozwojem psychobiznesu. W szczególności zwrócił uwagę na obecność osób, które bez odpowiedni kwalifikacji oraz bez poczucia odpowiedzialności oferują "pomoc" psychologiczną posługując się metodami, których skuteczność jest wątpliwa.


Następnie Piotr Szarek (Volvo Truck, Commercial After Sales & Retail Development
Director, Region Central East) opowiedział nam o strukturze i funkcjonowaniu Volvo Truck. Pokazał nam jak bardzo może być zróżnicowane kulturowo nasze przyszłe miejsce pracy i jak dużo zalet z tego wynika.


Dr Beata Mazurek-Kucharska (Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i
Zarządzania; Clark University) poruszyła ważny temat sytuacji pracowników w firmie, a także opowiedziała o wypaleniu zawodowym.


Prof. dr hab. Adam Biela (KUL) zaprezentował swoja własną regulującą definicję biznesu. Przedstawił status metodologiczny, cele i działy psychologii teoretycznej i stosowanej. Zaprezentował nam liczne przykłady przedsiębiorczości społecznej i indywidualnej.


Dr Małgorzata Torój (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi) skupiła się na analizie psychologicznych problemów pracowników, których źródłem jest frustracja potrzeb w życiu rodzinnym oraz omówiła konsekwencje tego typu negatywnych doświadczeń dla funkcjonowania w organizacji.


Anna Franczak (Performance Media, Global Search Director) na podstawie własnych doświadczeń ujawniła nam jak wielkim kluczem do sukcesu każdego z nas jest zdolność adaptacji. Uświadomiła nam jak ważnym elementem naszego kształtowania może być elastyczność, otwartość, a nawet podejmowane przez nas ryzyko.


Natomiast Łukasz Stebelski (Procter&Gamble, Associate Marketing Director oraz Denali Lessons) przedstawił jak można idealnie połączyć swoją rozwijającą się karierę zawodową z życiem prywatnym, hobby i celami do których chcemy dążyć. Pokazał nam, jak ważne są marzenia i pasje, których nie wolno w sobie nigdy zatracić – ponieważ grozi to naszym własnym wypaleniem i brakiem satysfakcji z życia.


Na koniec wystąpiła dr Agnieszka Kozak (KUL), która rozwinęła zagadnienie wykorzystywania założeń analizy transakcyjnej w praktyce biznesowej.


Podczas każdego z wystąpień nawiązywały się liczne dyskusje między gośćmi a uczestnikami konferencji .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz